OPA2300AIDGST
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
OPA2300AIDGST
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Current - Output / Channel : 70 mA
Amplifier Type : CMOS
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Voltage - Supply Span (Min) : 2.7 V
Supplier Device Package : 10-VSSOP
Output Type : -
Voltage - Supply Span (Max) : 5.5 V
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Supply : 9.5mA (x2 Channels)
Package / Case : 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Slew Rate : 80V/µs
Current - Input Bias : 0.1 pA
Voltage - Input Offset : 1 mV
Number of Circuits : 2
Gain Bandwidth Product : 150 MHz